NieR Replicant - Apskats
NieR Replicant ver.1.22474487139 turpmāk vienkāršības labad saukšu par NieR Replicant.
Es apskatīju spēles PS4 versiju. NieR Replicant iznāca šī gada 23. aprīlī uz PC, Xbox One un PS4 platformām.
Spēles darbība risinās mazā ciematā, kas uzcelts starp vecpilsētas drupām, 1412. gadā pēc Relicant laika skalas. Zemo tehnoloģiju ciems ir viena no vairākām apbūvētām teritorijām, un to ieskauj modernākas drupas kā vilcienu sliedes un rūpnieciskās mašīnu paliekas. Teritorijas starp pilsētām ir piepildītas ar monstriem, kas uzbrūk ceļotājiem.
Īsumā par NieR Replicant
NieR Replicant ir remāsters un daļējs orģināla remake, kas savu laiku tika izlaists uz PS3 un Xbox 360 platformām Japānā 2010. gadā. Japāņu versijā NieR Gestalt galvenais varonis ir tēvs, kas glābj meitu no slimības. Savukārt, NieR Replicant (2021) versijā galvenais varonis ir jauns puisis, kas cenšas palīdzēt izārstēties māsai vārdā Yonah. Sižets starp Japāņu versiju un nesen izdoto versiju ir gandrīz identisks, neskaitot mazas dialoga izmaiņas un varoņu attiecību atainojumu dēļ vecuma starpības.
NieR Replicant cīņas mehānika ir pielāgota no Nier: Automata (2017), ieskaitot automātisko cīņas režīmu Auto-Battle. Spēles gaitā sastapsim androīda meitenes Devolu un Popolu, kas pārrauga laika projektu un sniedz jaunam androīdam dažādus uzdevumus.
Tā sižeta gaitā iegūsim maģisko grāmatu Grimoire Weiss, kas dos padomus un palīdz atrast zāles Noah slimībai. Iepazīsim cīnītāju Kane, kas ir tērpusies niecīgā tērpā un palīdz galvenajam varonim.
Starp citu, Kane tēlu ir ierunājusi balss aktrise Laura Beilija (Laura Bailey) no The Last of Us Part II, kas ierunāja Ebijas tēlu. Kā redzams attēlā zemāk, dialogi no Kane puses mēdz ierunāti necenzētā leksikā.
Visbeidzot, sastapsim dīvaino zēnu Emīlu ar masku galvā, ko tik ļoti iemīļojis spēles direktors Joko Taro (Yoko Taro). Emīls ir arī sastopams Nier: Automata. Savukārt Joko Taro ir patiesi iemīlējis Emīla tēlu. Taro ir publiski parādījies ar Emīla galvas masku visnotaļ bieži.
Replicant Remake versijā ir ietverts papildinājums “The World of the Recycled Vessel”, kā arī šāds tāds saturs izgriezts no orģināla.
Būtībā NieR Replicant var uzskatīt par “slinku” remāsteru
Grafiski tas izskatās un jutās kā PS3 vai Xbox 360 versija. Pelēkie krāsu toņi un grafiskais noformējums atgādina Nier: Automata, The Shadow of Collosus un The Last Guardian. Tikai izpildījums pieklibo, un to nevar uzskatīt par skaistu remāsterētu versiju ar bagātīgu apkārtējo pasauli vai skaistām lokācijas vietām. Replicant izskatās samērā vienkārši un askētiski.
Sevišķi kaitinoši ir ilgie ielādes laiki ap 10-15 sekundēm, ceļojot starp mazajiem līmeņiem. Tā spēlējot NieR Replicant uz PS5 konsoles, un, pārnesot spēli uz konsoles SSD disku, ielādes laiki ir nemainīgi ilgi. Tas ir sevišķi svarīgi, jo vienā līmenī spēles gaitā ir jāatgriežas vismaz 15-20 reizes, ja ne vairāk. Tikai atšķirībā no Nier: Automata backtrackings vai atgriešanās kārtējā līmenī ir izteiktāks.
Ātrā ceļošanas iespēja ir ierobežoti pieejama noteiktos līmeņos. Saglabāšanās vietas kā old-school laikos ir atļautas noteiktās vietās, taču spēlē ir ietverti arī kontrolpunkti, kas sastopami ilgākos stāsta nogriežņos.
Sarežģītais sižeta izklāsts un nobeigumi
NieR Replicant sastāv no vairākiem tā sauktiem stāsta ceļiem un nobeigumiem. Sākotnēji pamata stāstu spēlējam pēc noklusējuma kā A ceļu, kas aizņem aptuveni 15 stundas spēles laika. A ceļš sastāv no divām daļām. Tā izejot A ceļu, pēc spēles titriem spēlētājs var turpināt spēlēt B ceļu, kas būtība ir A ceļa otrā daļa. Vienīgā starpība starp A un B nobeigumiem ir viena noslēdzošā scēna, kas atklāj papildus nianses.
B ceļa iziešana aizņems ap 6-7 stundām. Pēc B ceļa iziešanas un titriem ir pieejams C ceļš, kas iever dažādus papildinājumus no B ceļa. Vienīgā nianse, ka, lai izietu C ceļu, ir nepieciešams iegūt visus ieročus, kurus var iegāgāties par naudu, kā arī spēlējot papildus misijas, zvejojot vai stādot vagas savā ciematiņa mājiņā.
Spēle mākslīgi mēģina pagarināt spēles laiku ar nevajadzīgu grindu.
C ceļa nobeigumā var arī izvēlēties D nobeigumu, kas izdzēsis saglabāšanas failus.
Tādējādi pēc D nobeiguma varēs turpināt E ceļu, lai iegūtu patieso nobeigumu.
C un D ceļš ir A ceļa otrā daļa. Savukārt E ceļš ir A daļas pirmā daļa, ko var iziet aptuveni stundas laikā. 🤯
Piekritīsiet, ka izklausās diezgan sarežģīti un bezjēdzīgi, lai spēlētājs iegūtu papildus cut-scēnas, ir jāpavada neskaitāmas stundas, izejot atkārtoti tos pašus līmeņus, kā arī pieveicot vienus un tos pašus bosus vairākas reizes.
Replicant atšķirībā no Nier: Automata papildus ceļa izvēlnes nesniedz principiāli savādāku spēles pieredzi ar citu varoni kā tas ir 2B2 vai A2 gadījumā. Piebildīšu, ka papildus misijas ir ļoti garlaicīgas un neinteresantas kā, piemēram, uzdevums atnest 10 mēness puķu sēklas, ko jāiesēj un vairākas dienas jāaudzē savā dārzā.
Novecojušais spēles dizains
Man patika Replicant cīņas mehānika ar iespēju brīvi mainīt ieročus un dažādas maģijas. Cīņu sistēma atgādina Nier: Automata un tā ir plūstoša. Savukārt, no neērtam lietām ir jāmin novecojušais izvēlnes dialogs no 2010. gada, lai pārslēgtos starp ieročiem un nomainītu maģiju izkārtojumu.
Aizraujošas šķita dažādas bosu cīņas, kuras ir samērā biežas. Bosi pieveicas ātri sākot no pāris minūtēm līdz pat ilgākais desmit minūtēm. Bosi variējas un ir samērā viegli pieveicami, taču tie mēģina pārsteigt ar oriģinalitāti.
Savukārt, apkārtējās pasaules mobi ir sevišķi garlaicīgi. Shades ir melni mošķi ar dzeltenu nokrāsu, kas nemainās spēles gaitā. Teiksim, A ceļa pirmajā posmā ir vienkāršie mošķi, bet otrajā spēles nogrieznī ir tie paši mobi, bet tikai jau ar bruņām. Nu ļoti vienveidīgi…
Galvenais NieR idejiskais autors Joko Taro mēģina spēlēties ar patvaļīgām kameras maiņām, dažādiem stiliem un pārējām starp līmeņiem. Tā spēles gaitā varēs arī izbaudīt Diablo tipa slešera līmeni.
Taču pamatā spēle piedāvā hack and slash cīņas. Nier Replicant stāstā ir iepītas RPG stila sarunas. Replicant dažādās dialoga vietās atgādina japāņu vizuālos romānus, kuros atainots teksts ar baltiem burtiem uz pilnīgi melnā ekrāna.
Replicant ir samērā daudz cut-scēnas, ka drīzāk atgādina PS3 stilistikā veidotas filmiņas. Spēles pieredzi pastiprina komponista un aranžētāja Keiichi Okabe sacerētā mūzika, kas īpaši veidota šim projektam. Tā ir diezgan episka ar tādu kā pafosa pieskaņu. Japāņu komponists vislabāk pazīstams ar mūzikas komponēšanu Drakengard 3, NieR Replicant, Nier: Automata un Tekken sērijai.
Replicant bosu cīņu muzikālais pavadījums liek sajust episkumu, nozīmīgumu un sniedz patīkamu pieredzi A pamata stāsta daļā. Savukārt, jau atkārtoti pārspēlējot dažādus ceļus, man prasījās izslēgt mūziku, kuru likās traucējoši klausīties vairākas reizes.
Trofejas
Lai iegūtu NieR Replicant platīna trofeju ir nepieciešams iziet spēli 4-5 reizes ar dažādiem nobeigumiem A-E, kā arī iziet stāsta A daļu ātrāk par 15 stundām.
Papildus nepieciešams iziet 30 papildus misijas un upgreidot 33 ieročus uz maksimālo līmeni, kas papildus aizņems aptuveni 30 stundas.
Missable trofejas ir "Lightspeed Fighter" (iziet stāstu ātrāk par 15 stundām) un "The Sheep Whisperer" (nogalināt 100 aitas A stāsta primajā daļā).
Galvenā highlight trofeja - izaudzēt "White Moonflower" ziediņu, kas aizņems aptuveni 3-4 dienas spēles laika.
3/10
Platīna grūtības
pakāpe
4-5
Izspēlēšanas
reižu skaits
50-70
Nepieciešamais
stundu skaits
Kopsavilkums
NieR Replicant ir izteikta nišas japāņu spēle. Tie, kas spēlējuši Nier: Automata, noteikti vēlēsies izbaudīt Replicant, taču šeit steigai nav pamata ar tūlītēju pirkumu.
Automata un Replicant pasaules nav saistītas. To notikumi risinās dažādos laikos, kopīgas ir dažas atsauces un Joko Taro iemīļotais tēls Emīls.
Replicant ļauj vairāk izprast androīdu pasauli un tēlaini aicina iegrimt sapnī.
NieR Replicant ir jūtams kā “slinkais” remāsters ar neaudz uzlabotu grafiku un cīņās mehāniku, kas aizgūta no Nier: Automata. Spēle izskatās novecojusi.
Atzīšu, ka kopumā man patika Replicant sižets, bosu cīņas un atmosfēra. Taču spēles pieredzi pabojāja vairākkārtēja dažādu ceļu iziešanas nepieciešamība, kas mākslīgi cenšas pagarināt spēles laiku.
Kopējā stāsta iziešana ar dažādiem nobeigumiem aizņems ap 30-40 stundām spēles laika. Savukārt pamata stāsta iziešana aizņems ap 15 stundām.
Gala vērtējums
Nier Replicant ir aizraujošs stāsts un lielisks muzikālais pavadījums. Taču diemžēl NieR Replicant grafiski un tehniski izskatās kā novecojusi spēle. Tādēļ mans gala vērtējums ir 👍 Sudrabs!
👍 Sudrabs
Ir OK! Pagaidi atlaidi vai pērc secondhand.
⁉️ Raksta jautājums
Vai esi pazīstams ar NieR sēriju?
Aicinu Tevi zemāk, komentāru sadaļā, padalīties ar savām pārdomām par rakstā lasīto, vai pievienojies mūsu draudzīgajā forumā, kur apspriežam visu saistītu ar videospēlēm un ne tikai! Atvērt GMR.lv geiminga forumu!
Lielu paldies saku video spēļu veikalam psx.lv par spēles sagādāšanu, lai varētu izveidot šo apskatu, kā arī ja esi ieinteresēts un domā, kur nopirkt “NieR Replicant”, tad vari apskatīt un iegādāties to šeit!