Nintendo Switch Sports apskats – maksas sports
No pašiem videospēļu pirmsākumiem ir bijis ierasts ietekmēt ekrānā redzamo, spiežot taustiņus vai nu uz klaviatūras, vai arī pults. 2006. gada beigās gan notika revolūcija vadības jomā, kad tirgū parādījās Nintendo Wii. Konsole pasauli satricināja ar kustību kontrolēm. Revolūcijas priekšgalā soļoja komplektā iekļautā spēle Wii Sports, kas piedāvā piedalīties piecos dažādos sporta veidos, vicinot pulti. Nu videospēles plašākas sabiedrības acīs vairs nebija tikai nūģiem – arī omītes un mazi bērni varēja iesaistīties virtuālajos priekos.
Lai gan tehniski ierobežojumi tolaik neļāva kustību vadībai attaisnot visas uz to liktās cerības, Wii Sports bija ballīšu hits, pasaulei masveidā vēzējot rokas televizoru priekšā (reizēm kādu ekrānu arī tādējādi sadauzot). 2009. gadā iznāca spēles turpinājums Wii Sports Resort. Tas ne tikai uzlaboja grafiku un piedāvāja krietni vairāk satura, bet līdzi deva aksesuāru Wii MotionPlus, beidzot kustību vadībā ieviešot arī smalkākas nianses, tādējādi, piemēram, padarot zobencīņas iespējamas. Neskaitot neveiklu pirmās daļas rimeiku konsolei Wii U, īsts turpinājums sērijai tā arī nekad neiznāca... līdz šī gada aprīlim. Šeit apskatītā Nintendo Switch Sports (turpmāk – NSS) ir Wii Sports patiesā pēctece. Taču vai sērijas koncepcija spēj aizraut vēl mūsdienās?
Dalība bez Joy-Con ir liegta
NSS obligāti pieprasa izmantot pultis Joy-Con, Pro Controller neder. Domājams, tā nav problēma standarta Switch lietotājiem, bet Lite īpašniekiem gan var sanākt papildu izdevumi. Pašam testējot spēli ar pavisam portatīvo konsoli, ir grūti ieteikt NSS spēlēt uz iebūvētā ekrāna. Tā kā kustībām vajadzētu brīvu vietu vismaz metra rādiusā, pat necentāmies divatā vicināties Switch Lite priekšā, kaut arī kopā spēlēšana, manuprāt, ir sērijas Wii Sports galvenā doma.
Optimālai NSS baudīšanai ir vajadzīga pie TV slēdzama Switch. Teiktu, ka ekrānam jābūt ar vismaz 32" izmēru pa diagonāli, ja vicinās līdz diviem cilvēkiem vienlaikus. Lai gan Ženēvas konvencija neaizliedz darbināt NSS portatīvajā režīmā, tādā veidā gūt prieku ir grūti. Esmu tevi brīdinājis, un nu laiks ķerties pie satura.
Sešas disciplīnas
NSS piedāvā kārtīgi izvicināt rokas ar badmintonu, boulingu, tenisu, volejbolu, futbolu un zobencīņām. Pirmie trīs sporta veidi ir vai nu bez pamācības, vai arī ar ļoti īsu skaidrojumu. Tenisā un badmintonā ir vien jāvēzē roka, lai atsistu bumbiņu. It kā liekas savāda izvēle no Nintendo puses iekļaut divas ļoti līdzīgas disciplīnas, bet starp tām pastāv būtiskas atšķirības. Pirmais sporta veids ir līdz četriem spēlētājiem, otrais – diviem. Ja katru komandu pārstāv viens cilvēks, viņš kontrolē abus savas puses biedrus – kuram tuvāk bumbiņa, tas sit.
Savukārt badmintons ir krietni ātrāks un piedāvā sacensties tikai vienam pret otru. Šķiet, ka tam ir nesamērīgi augsta mākslīgā intelekta grūtības pakāpe: izvēloties zemāko (katram sportam to ir trīs), pretinieks reti kad neatsit bumbiņu, katram raundam šķietami velkoties. Teniss ir kopumā krietni vieglāks, ļaujot iztikt ar pavirši izpildītām kustībām, lai pārspētu datoru. Turpretī boulings neprasa ātru reakciju, uzsvars vairāk ir uz metiena precizitāti. Patīkami, ka tiek piedāvāts arī apakšrežīms ar šķēršļiem, kas traucē mest. Sajūtu ziņā NSS iekļautais boulings ir viens no labākajiem, ar ko videospēlēs esmu saskāries – nostājies, notēmē, atvēzējies un met! Viss ļoti intuitīvi.
Volejbols, futbols un zobencīņas. Katru ievada pagara pamācība. Pirmajā sacenšas divi pret diviem. Sporta veidu sarežģītu padara daudzās kustības – servēt no apakšas vai augšas, bloķēt, palēkties utt. Savukārt futbols ļoti atgādina iecienīto spēli Rocket League. Tā ir vienīgā NSS disciplīna, kas pieprasa Joy-Con pāri, jo ar vienu roku manuāli pārvietojamies pa laukumu, kamēr otru vēzējam, lai brīvi spertu milzīgo bumbu. Var spēlēt viena vai četru cilvēku komandās, un papildus ir režīms, kur var vēzēt kāju, ja ir pieejams fiziskajai versijai līdzi dotais ciskas stiprinājums. Futbols daudziem varētu būt favorīts saistošā “geimpleja” dēļ.
Padziļinātos sporta veidus noslēdz cīņa ar zobeniem. Ir jālasa pretinieks, sitot un bloķējot perpendikulāri viņa ieroča pozīcijai. Mērķis ir nodauzīt otru nost no rampas, liekot iekrist baseinā. Papildus standarta zobenam ir vēl divi, kas vairāk padziļina visai spraigo spēles procesu. Kopā ar volejbolu un futbolu šo lieku “geimeru” disciplīnu grupā. Ja bez lēnas skaidrošanas dosi tās mēģināt opim, viņš var dabūt insultu... iespējams. Īsāk sakot, teniss, badmintons un boulings ir muļķu droši režīmi, kas ies uz “urrā” ballītēs.
Nepabeigts produkts?
Ir pagājuši divi mēneši kopš NSS izdošanas. Ap apskata tapšanas brīdi (26. jūlijs) vajadzētu parādīties bezmaksas atjauninājumam 1.2.0, kas pievienos iespēju 1 pret 1 un 4 pret 4 futbola mačos ar kāju spārdīt bumbu un papildinās volejbola kustību klāstu. Kopš NSS izdošanas tiek solīts arī septītais sporta veids – golfs –, taču to saņemsim tikai kaut kad rudenī. Kāpēc tas viss nevarēja būt iekļauts jau no pirmās dienas kā senākos laikos?
Fakts, ka Wii Sports bija 5 disciplīnas un tā tika dota līdzi konsolei par brīvu, liek Switch maksas turpinājumu ar nieka sešām neērtā pozīcijā. Jā, NSS ir samazinātas cenas produkts (50 eiro ierasto 60 vietā), bet arī tā galu galā ir tikai minispēļu kolekcija. Satura nav daudz – visa, ko var baudīt vienatnē, apskatīšanai pietiek ar vienu stundu. Nenāktu par ļaunu vismaz kaut kāds sižets.
NSS veco labo uz konsoles paštaisīto varoņu Mii vietā ir t. s. Sportsmates, kas ir krietni detalizētāki tēli. Diemžēl jaunus kosmētiskos priekšmetus tiem var dabūt tikai caur tiešsaistes režīmiem. Kopā pie viena ekrāna ākstoties, jaunas drēbes nevar atslēgt, ja vien nepiedalāties interneta mačos.
Izceļot NSS pozitīvās lietas, jāslavē audiovizuālā puse. Grafika ir vienkārša, bet acīm tīkama. Attēls ir ass, un kadru skaits – augsts (60/s). Par ļaunu gan nenāktu kaut kāds anti-aliasing, jo malas ir visai stūrainas. Man patīk, ka sportošanas laikā mūzika skan no zāles, kamēr atkārtojumos – tieši. Tas ļauj labāk iejusties procesā. Kā ierasts, kvalitatīvs Nintendo izdots produkts, kaut arī pagaidām nepabeigts.
Kopsavilkums
Atbildot uz jautājumu ievada pēdējā rindkopā: jā, imitēt sportošanu ar kustību jutīgu pulti rokās labā kompānijā (un/vai reibumā) ir jautri arī 2022. gadā. Mūsdienās, papildinātās un virtuālās realitātes laikmetā, gan Wii Sports koncepcija neliekas nekas jauns vai sevišķi aizraujošs. Turklāt gandrīz pilna produkta cena par nieka 6 minispēlēm (pagaidām) saturiski neliekas pievilcīga. Visādi citādi NSS kopumā nav ne vainas.
Gala vērtējums
Nintendo Switch Sports ir labs Wii Sports turpinājums HD grafikas ērā. Piedāvājumā ir dažādas sarežģītības sporta veidi, kas izklaidēs gan lielus, gan mazus. Diemžēl satura nav daudz, tāpēc ir grūti ieteikt pirkt 6 minispēļu krājumu par 50 eiro. Pagaidītu, kad tiks pievienots golfs un kad spēlei būs lielāka atlaide. Līdz tam laikam Switch lietotājiem, kuri meklē izklaidi ballītēm, rekomendētu apsvērt 51 Worldwide Games vai WarioWare: Get It Together!
👍 Sudrabs
Ir OK! Pagaidi atlaidi vai pērc lietotu.
Izdošanas datums: 29.04.2022.
Izstrādātājs: Nintendo EPD
Izdevējs: Nintendo
Žanrs: Sports
Spēlētāju skaits: 1–4
Platforma: Switch
Par apskata kodu paldies: Bergsala
Raksta jautājums ⁉️
Kas ir tavs iecienītākais sporta veids? Vai spēj to baudīt arī virtuāli?
Aicinu zemāk, komentāru sadaļā, atbildēt uz raksta jautājumu vai padalīties ar savām pārdomām par apskatā redzēto!
Pievienojies GMR komūnai un Discord kanālam
Aicinu Tevi pievienoties Latvijas aktīvākajai un draudzīgākajai geimeru kopienai, kurā apspriežam visu saistīto ar videospēlēm un ne tikai!
Paldies GMR atbalstītājiem! 🤜🤛
Ikviens atbalstītājs parāda, ka ir vērts ieguldīt enerģiju un laiku, lai radītu kvalitatīvu gaming saturu latviešu valodā.
Arī Tu vari atbalstīt portālu, komūnu un tās izaugsmi! Atstāj vienreizēju Donation vai kļūsti par GMR Patronu pievienojoties Patreon atbalstītājiem!
Īpašs paldies visām Zelta patronām 🏆
Niigami, Pikachuchu, -RX-, esrolix, okie, Rouziys, Treiguts, Atels20!