WWE 2K22 apskats - spēle īstiem WWE faniem
WWE 2K22 ir jaunākais sērijas WWE 2K ieraksts. To ir izstrādājusi Visual Concepts un izdevusi 2K Sports. 2K22 ir sērijas divdesmit otrā daļa, taču tā ir devītā sērijas spēle, ko veidojuši 2K Sports. Standarta versija tika izlaista šī gada 11. martā (nWo 4-Life Edition Deluxe Edition spēles īpašnieki varēja jau spēlēt to no 8. marta). WWE ir amerikāņu izklaides kompānija, kas pārsvarā darbojas profesionālā reslinga jomā un ir pašlaik ir savas nozares lielākā pasaulē.
WWE 2K22 atgriežas pēc viena gada prombūtnes ar pārbūvētu spēles dzini. Ir iekļauts arī ģenerālmenedžera režīms MyGM, kurā var pārvaldīt izvēlētu šovu, tā superzvaigznes, viņu līgumus un kontrolēt kopējos budžeta izdevumus. Tajā var izvēlēties vienu no šoviem, kā Raw, SmackDown, NXT vai NXT UK. Galvenais ģenerālmenedžera uzdevums ir sacentieties ar cita šova GM, lai izveidotu nozīmīgāko zīmolu WWE universā. Savukārt režīmā MyFaction var iegūt dažādas kolekcionējamās kartītes, lai veidotu savu komandu ar izvēlētām superzvaigznēm.
Piedāvātais atjauninātais saturs un pārstrādātais dzinis ir tieši tas svaigais gaisa malks, kas WWE videospēļu faniem bija nepieciešams.
Ievads
Personīgi esmu bijis reslinga fans gadu desmitiem. Piemēram, 90. gados, būdams jaunietis, skatījos dažādus WWF šovus un spilgti atceros Anderteikeru (The Undertaker). Kā es baidījos no viņa uznācieniem un viņa Dead Man tēla! World Wrestling Entertainment, vēlāk zināmas kā WWE, šovus skatījos regulāri, sākot no 2005. gada maksas šova (PPV) Vengance Hell in a Cell, kurā visspilgtāk atceros cīņu HHH vs Batista.
Tolaik skatījos arī TNA Impact šovus ar tādām zvaigznēm kā Kurtu Englu (Kurt Angle), AJ Styles un Samoa Džo (Samoa Joe) piedalīšanos. WWE šovus beidzu skatīties 2012. gadā, kad Kristians Keidžs (Christian Cage) zaudēja pasaules smagsvara (World Heavy Weight) čempiona jostu Rendijam Ortonam (Randy Orton).
Taču pēc aktīvās reslinga skatīšanās fāzes reizi gadā bija tradīcija noskatīties galveno WWE gada šovu WrestleMania. 2021. gada sākumā atsāku skatīties WWE. Tā jau vairāk kā gadu aktīvi vēroju iknedēļas šovus un PPV, neaizmirstot iepazīties ar AEW konkurentu veikumu.
Tādējādi daudzmaz esmu lietas kursā par WWE šoviem, notikumiem un aktīvajām superzvaigznēm. Taču no spēlēm esmu mēģinājis tikai tādus 2000. gadu hitus kā WWE SmackDown vs. Raw no 2008. gada līdz pat 2010. gadam. Es vēlējos izmēģināt WWE 2K20 izlaisto spēli, taču tolaik liedza iepazīties ļoti vājais tehniskais izpildījumus un daudzas problēmas spēles iznākšanas laikā 2019. gadā.
Tādēļ ar lielu interesi vēlējos izmēģināt WWE 2K22, jo kopējais piedāvātais saturs solījās būt apjomīgs un tehniski kvalitatīvi izstrādāts. Manuprāt, divu gadu izstrādes cikls nācis par labu. Pirmo reizi izmēģinot 2K Sports veikumu, esmu patīkami pārsteigts, cik labi izskatās superzvaigznes, katras zvaigznes unikālais cīņas stils, to kustības, sejas mīmika un kopējā atmosfēra arēnās. Sevišķi interesants man likās šī gada galvenais Showcase varonis Rejs Misterio (Ray Mysterio), par ko aktīvi fanoju viņa karjeras labākajos gados – no 2005. gada līdz pat 2012. gadam.
Showcase
Rejs Misterio ir WWE 2K22 galvenā seja. Viņš ir leģenda, kas reslinga biznesā pavadījis 33 gadus un spilgti apliecinājis sevi kā vienu no akrobātiskākajiem lucha libre pārstāvjiem. Pirmo naudu par sacensībām ar vietējiem zēniem Rejs saņēma jau 14 gadu vecumā Meksikā astoņdesmito gadu beigās. Daudzi no jums jau zina viņa slavenās maskas un galveno noslēdzošo akrobātisko cīņas paņēmienu 619. Starp citu, Rejam ir vairāk nekā 1000 maskas, ko katru uzvelk tikai vienu reizi.
Showcase demonstrē Reja ikoniskākos mačus dažādās dekādēs, sākot no deviņdesmito gadu beigām līdz pat mūsdienu pēdējām cīņām. Kopumā ir piedāvātas divpadsmit Showcase cīņas.
Šajā režīmā Rejs kā stāstnieks iepazīstina ar saviem karjeras pārbaudījumiem, īsumā pastāsta par saviem pretiniekiem, kā Batista, Džonu "Bredšovu" Leifīldu (zināms kā JBL), Ediju Gerrero (Eddie Gurero) vai Anderteikeru. Video formāta ierakstā ir atainotas vēsturiskās Reja cīņas.
Savukārt mums kā spēlētājiem ir jāmēģina atkārtot šo vēsturisko maču gaita ar precīziem paņēmieniem, kas jāizpilda kā cīņas mērķi. Tādējādi pēc akurāti veiktiem spēka paņēmieniem spēle atdzīvojas ar iestarpinātiem video.
Showcase ir izdevies režīms, kas lieliski parāda WWE 2K22 no labākās puses. Rejs ir veiksmīgi izvēlēts kā galvenā spēles seja. Man it sevišķi ir siltas atmiņas par jau tolaik redzētiem dažiem mačiem, ko izdevās vēlreiz izbaudīt šajā reslinga spēlē.
MyGM
Režīms MyGM ļauj iejusties GM ādā, veidot šovus ar savām izvēlētām zvaigznēm un pārvaldīt to norisies gaitu piecpadsmit nedēļu garumā. Šis laika posms tiek uzskatīts par vienu sezonu. Galvenais spēlētāja mērķis ir konkurēt ar citu šovu un gūt maksimālu popularitāti, vācot pēc iespējas lielāku fanu bāzi (saskatāma fanu popularizēšanas līdzība ar NBA 2K22).
Man personīgi nekad nav paticis vai aizrāvis GM režīms dažādās sporta spēlēs, es labprāt to izlaižu. Taču šoreiz izdomāju izmēģināt MyGM. Tas ir pat ļoti aizraujošs, un ielipu tajā daudzas stundas no vietas vairāku dienu garumā.
Šajā režīmā galvenais menedžera uzdevums ir kontrolēt izmaksas un sekot līdzi šovu kvalitātei, superzvaigžņu dažādām prasībām un veidot pēc iespējas veiksmīgāku iknedēļas raidījumu. Rūpīgi ir jāseko, lai superzvaigznes netiktu pārāk izmantotas un negūtu traumas. Paralēli jāklausās vadītāja HHH uzstādījumi, kas jāizpilda tekošajā nedēļas šovā.
Tāpat pēc saviem uzstādījumiem var izvēlēties dažādus tehniskos risinājumus kā arēnas izvēli, apgaismojumu un citus šova elementus, lai iegūtu pēc iespējas lielāku fanu bāzi, bet tajā pašā laikā iekļautos budžetā. Bonusā var izmantot īpašas kartītes, kas ļauj iegūt dažādus papildu efektus kā dzēst izmaksas par apgaismojumu vai transportu, ļauj ātrāk sadziedēt traumu kādai zvaigznei vai aizliedz kādas superzvaigznes izmantošanu konkurentu šovā.
Paralēli var vēl sekot daudziem citiem uzstādījumiem, reitingiem un dotos mačus var izspēlēt pats spēlētājs vai vienkārši nosimulēt rezultātus. Manuprāt, šis ir veiksmīgs režīms, kas ļauj pārliecinoši iejusties GM ādā un vairāk izpētīt neredzamo organizēšanas un plānošanas fāzi. Lielāka uzmanība ir pievērsta no simulācijas skatupunkta.
Universe
Šis režīms ir domāts vairāk WWE faniem, kas vēlas uzspēlēt kā kāda no superzvaigznēm. Ir piedāvāti divi spēles stili – superzvaigznes vai klasiskais. Pirmais ļauj vairāk fokusēties uz savu izvēlēto cīkstoni, nedomājot par apkārt notiekošām aktivitātēm. Savukārt klasiskajā stilā vairāk ir jāsadarbojas ar GM, kā arī jāpiedomā pie dažādiem attīstības scenārijiem. Piemēram, es izvēlējos spēlēt par AJ Styles šovā Raw superzvaigznes stilā. Interesanti bija piedalīties dažādos šovos gan viens pret vienu, gan kopā ar komandu. WWE 2K22 daudz nepaskaidro, pašam ir daudzmaz jāsaprot, kā sadarboties ar komandas biedru, vai jānodod stafete ar taustiņu L1.
Kopumā spēle ir ļoti interaktīva un bieži ir atainotas dzīvei pietuvinātas cīņu ainas. Spēlētājam pareizā brīdī ir jāspēj nospiest pareizā poga, lai bloķētu, iesistu vai veiktu pretuzbrukumu. Bieži vien cīņu animācijas ir garas, ko spēlētājs nevar īsti iespaidot, bet vienīgi vajadzīgā brīdi izlemt par turpmāko cīņas stratēģiju. Visumā kautiņi ir interaktīvi un kustību animācijas strādā samērā plūdeni, taču dažbrīd spēles gaitā saskāros ar tehniski neprecīziem lēcieniem, piemēram, caur stabu, neprecīzām mijiedarbībām ar priekšmetiem vai kļūdainu elementu satveršanu.
Vislielākais cirks man bija PPV mačā Money in The Bank ar astoņiem cīnītājiem. Galvenais uzdevums ir uzstādīt kāpnes un pirmajam dabūt čemodāniņu, kas karājas piestiprināts pie griestiem ar virvi. Tur liekas, ka cīnītājiem ir bezgalīga izturība. Cīņas ir nepārtrauktas. Pat salīdzinoši cietušas superzvaigznes ar gūtām traumām pa visu ķermeni un lielu kritisko ievainojumu (damage) spēj ātri atjaunoties un atkal veiksmīgi iesaistīties cīņā. Kronis visam, ka divas reizes pēc šāda PPV mača ar izcīnītu čemodānu vairāk nekā pēc 20 minūtēm spēlēšanas man pat divas reizes uzkārās spēle. Trešajā reizē izdevās pabeigt cīņu bez problēmām. Domāju, ka tā bija kaut kāda kritiska kļūda, ko, visticamāk, izlaboja. Taču kopumā Universe ir jaudīgs režīms, ko vērts iemēģināt, ja patīk kāda konkrēta superzvaigzne. To var spēlēt arī divatā ar citu cilvēku lokāli.
MyFaction
Ja jums ir zināma basketbola spēle NBA 2K un tās režīms MyTeam, tad šī ir vistuvākā līdzība tam. NBA 2K spēles apskatīju vairākus gadus pēc kārtas. MyTeam galvenā uzmanība ir vērsta uz dažādu spēlētāju kartīšu krāšanu. Šeit visādas var iegādāties par iegūto spēles naudu MF punktiem vai pirkt VC punktus par īstu naudu. Spēlētājam pašā sākumā ir piedāvātas kādas piecas pamata kartītes gan ar vīriešu, gan ar sieviešu dzimuma superzvaigznēm.
Tālāk atliek spēlēt dažādus apakšrežīmus kā Proving Grounds, Factions Wars vai Weekly Towers. Par uzvarām spēlētājs tiek atalgots ar MF punktiem vai citām balvām. Spēlētājam obligāti ir jābūt savienotam tiešsaistē jeb always online (sveiciens Gran Turismo 7). Tiek piedāvāti arī dienas izaicinājumi un bonusi.
Pēc saviem novērojumiem, režīmā MyFaction pretinieki niknāk cīnās un man bija pat savas grūtības pieveikt zemāka ranga NXT cīkstoni ar augstāka ranga superzvaigzni. Tātad režīms ir vairāk domāts dažādiem kolekcionāriem ar iespēju krāšanas procesā tērēt arī īsto naudu.
MyRise režīms
Režīms MyRise piedāvā izveidot savu varoni un izvēlēties vienu no šoviem, kā NXT, Smackdown vai Raw. Tālāk var izvēlēties atbilstošākās prasmes, stilu, raksturot iepriekšējo pieredzi, izveidojot unikālu tēlu. Stāsts sākas WWE attīstības centrā (WWE Performance Center), kurā par jauniem censoņiem rūpējas treneri HBK, Džesijs Džeimss zināms kā Road Dogg un attīstības centra vadītājs HHH. Principā ideja ir aizgūta no NXT, lai uztrenētu prasmes un attīstītu jauno zvaigzni.
NXT ir vēlamā izvēle, lai sāktu MyRise stāstu. Bieži ir jātrenējas, jārunā ar GM un biedriem. Scēnas ir dažbrīd kokainas un iestudētas ar dialogiem uz ekrāna. GM piedāvā izvēles iespējas, ar ko cīnīties, vai būt labam puisim, fanu mīlulim (face) vai ļaundarim, sliktam tēlam (heel). Katra šova stāstā ir divdesmit viena nodaļa. Viens no galvenajiem uzdevumiem ir izcīnīt konkrētā šova galveno titulu. Smieklīgi, ka otršķirīgie tituli, kā NXT North Championship, netiek attēloti jebkādi pēc to izcīnīšanas, ka galvenais varonis valkātu jostu, un tie vairs nekur neparādās. Galvenās jostas nesēšana un tās aizstāvība gan ir atainota korekti.
Pēc izcīnītiem izaicinājumiem, veiksmīgas titulu aizstāvības var nomainīt šovu uz Smackdown vai Raw, sākot atkal iekarot vietu zem saules, un atsākt attīstību no nulles. Iepriekš iegūtie tituli citā šovā ir jāatgriež.
Stāsts ir klasisks un atgādina tādus sporta spēļu režīmus kā NBA MyCAREER vai NHL Pro, kur karjeras attīstība jāsāk no zemākiem pakāpieniem. MyRise man patika daudzas iestudētās scēnas, kad, piemēram, negaidīti kāda superzvaigzne izskrien palīdzēt vai tiek veidotas dažādas savienības un komandas, kas vēlāk pārtop tālākā stāstā. Visumā MyRise ir aizraujoši spēlēt.
Papildu saturs
Svarīgi pieminēt, ka bez apskatītiem režīmiem var veidot dažādus uzstādījumus sadaļā Creation – savas superzvaigznes, šovus, jostas arēnas, kustības –, un ir piedāvātas vēl daudzas citas iespējas. WWE 2K22 var spēlēt arī tiešsaistes lobijos. Spēles ir iekļautas pagātnes un mūsdienu superzvaigznes. Šeit var iepazīties ar piedāvātajiem cīkstoņiem un viņu reitingiem: WWE 2K22 superzvaigznes.
Taču tas nebūtu 2K Sports, ja nebūtu gaidāmas maksas satura pakas (DLC) spēlei WWE 2K22:
Banzai pack iznāks 26. aprīlī (Yokozuna, Umaga, Rikishi, Omos, Kacy Catanzaro);
Most Wanted pack iznāks 17. maijā (Cactus Jack, The Boogeyman, Vader, Ilja Dragunov, Indi Hartwell);
Stand Back pack iznāks 7. jūnijā (Hurricane Helms, Stacy Keibler, A-Kid, Wes Lee, Nash Carter);
Clowning Around pack iznāks 28. jūnijā (Doink the Clown, Ronda Rousey, The British Bulldog, Mr. T, Doudrop, Rick Boogs);
The Whole Dam pack iznāks 9. jūlijā (Rob Van Dam, Logan Paul, Machine Gun Kelly, LA Knight, Xia Li, Commander Azeez, Sarray).
Protams, ka virtuālās valūtas VC punktus var iegādāties atsevišķi. Sezonas abonementa (Season pass) cena ir 40 eiro. Tas ietver visas DLC superzvaigžņu pakas, VC naudiņu, papildu spēles saturu un nWo 4-Life Edition saturu.
Trofeju medniekiem
Spēle platīnu medniekiem piedāvā iegūt 55 trofejas (platīna trofeja, 2 zelti, 6 sudrabi un 46 bronzas). Kopumā no tām ir 42 offline un 13 online trofejas.
Visilgāk laika aizņem zelta trofejas 🏆 Journey Of A Lifetime iegūšana – izpildīt 84 ikdienas izaicinājumus. Katru dienu var veikt tikai 3 dienas izaicinājumus režīmā MyFaction. Tādējādi platīna trofejas dabūšana var aizņemt aptuveni mēnesi. Platīna iegūšanai ir nepieciešams iziet MyGM, Showcase un Universe. Savukārt MyRise ir nepieciešams iziet divas reizes ar sieviešu un vīriešu dzimuma superzvaigzni, attiecīgi iegūstot NXT, RAW un SmackDown galvenās čempionu jostas.
3/10
Platīna
grūtības pakāpe
2*
Vajadzīgais izspēlēšanas reižu skaits
60-65
Aptuvenais stundu skaits līdz platīnam
*
MyRISE nepieciešams pabeigt divas reizes, lai iegūtu katru titulu kā vīrietis vai sieviete katrā no trim SD, RAW un NXT šoviem.
Kopsavilkums
WWE 2K22 ir lieliska spēle WWE faniem, kas jūt līdzi un seko šīs kompānijas notikumiem dažādos šovos. Spēlei ir sava nostalģiskā nots, piemēram, lieliskais režīms Showcase ar vienu no slavenākajiem krūzeriem Reju Misterio. Tajā var uzspēlēt ar nWo leģendāro komandu un nesen aizsaulē aizgājušo Skotu Holu (Scott Hall), bet diemžēl par papildu naudu vajag iegādāties sezonas abonementu. No vizuāla viedokļa WWE 2K22 ir piedzīvojusi grafiskos uzlabojumus, bet tajā ir sastopamas šādas tādas tehniskās kļūdiņas. Ir interesanti spēlēt, ja esi WWE fans.
Sērijā ir atgriezies režīms MyGM, ko ir vērts izmēģināt. Tāpat karjeras režīms MyRise ir samērā aizraujošs. Protams, ir vērts aizrādīt par diskutablo MyFaction, kurā superzvaigžņu kartīšu krāšana var ievest azartā un papurināt spēlētāju maciņus.
No vizuālā viedokļa spēle izskatās lieliski. Sejas animācijas ir dabīgas, kustības un spēka paņēmieni – raksturīgi izvēlētajai superzvaigznei. Cīņas un darbība ringā ir samērā plūstoša, ir prieks izbaudīt to. Tādiem jaunpienācējiem kā man ir ieviesta vienkāršota vadība, kas ļauj jau interaktīvi izbaudīt cīņas. Taču animācijas dažbrīd ir pārāk garas, cīņas šķiet pārāk izstieptas.
WWE 2K22 audio dizains ir fantastisks, izmantoto priekšmetu un ringa skaņas – reālistiskas. Komentētāji izklausās dabīgi, ir sajūta, ka patiesi piedalies TV šovā. Machine Gun Kelly piedāvātais skaņu celiņš ir pietiekami jaudīgs un uzkurina.
Manuprāt, WWE 2K22 ir iznākusi tieši laikā pirms centrālā gada šova WrestleMania 38, kas šogad risināsies Dalasā aprīļa sākumā.
Gala vērtējums
WWE 2K22 divu gadu izstrādes cikls ir nācis par labu projektam, kas piedzīvojis grafiskos uzlabojumus un piedāvā tādus jaunumus kā Showcase vai MyGM. Vienkāršota un interaktīva spēles mehānika ļauj to izbaudīt iesācējiem, taču tehniskās problēmas arī ir sastopamas. Taču kopumā spēle ir izstrādāta samērā kvalitatīvi un sniedz prieku WWE faniem.
Nobeigumā vēlētos īpaši pateikties Gamestar un 2K Sports par apskata koda nodrošināšanu.
🏆 Zelts
Laba spēle! Ir vērts nopirkt un izspēlēt.
Apskatītā versija: PlayStation 5 (1.04-1.06)
Izdošanas datums: 2022. gada 11. marts
Izstrādātājs: Visual Concepts
Izdevējs: 2K Sports
Žanrs: WWE reslings, sports
Režīmi: vienspēlētāja, daudzspēlētāju
Platformas: PC, Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4
Raksta jautājums ⁉️
Saldajā ēdienā piedāvāju noskatīties dažādas WWE 2K22 slēptās detaļas, lieldienu olas un noslēpumus, kas notiek dažādās situācijās un attiecīgi reakciju uz tām. Kāds ir jūsu spilgtākais noslēpums vai lieldienu ola, ko esat atraduši kādā spēlē?
Aicinu Tevi zemāk, komentāru sadaļā, atbildēt uz raksta jautājumu vai padalīties ar savām pārdomām par apskatā redzēto!
Patika saturs? 🤔
Pievienojies GMR komūnai un Discord kanālam
Aicinu Tevi pievienoties Latvijas aktīvākajai un draudzīgākajai geimeru kopienai, kurā apspriežam visu saistīto ar videospēlēm un ne tikai!
Iegādājies spēli ar 2€ atlaidi pie mūsu draugiem no videogames.lv
Veic pasūtījumu, piezīmēs ieraksti kodu GMRLV un gaidi, kad ar Tevi sazināsies!