Chocobo GP apskats – kartings Final Fantasy faniem
90. gadi bija laiks, kad 3D grafika kļuva plaši pieejama un beidzot izkāpa no autiņbiksītēm. Tehniskā attīstība piešķīra jaunu dimensiju un ļāva uzplaukt daudziem autosacīkšu spēļu veidiem. Vairāki neizdzīvoja pāreju uz 21. gs., taču kartings, šķiet, nav zaudējis savu popularitāti jaunajā tūkstošgadē, tāpēc nekāds brīnums, ka nu eksistē arī Chocobo GP (turpmāk tekstā – CGP).
Ja nu nezinājāt, runa nav par garlaicīgu braukšanu ar gokartiem slēgtos posmos. Videospēļu pasaulē kartings galvenokārt izpaužas, fantastiskiem tēliem traucoties pa radošām trasēm, lecot no rampām un vācot superspējas, ar ko vai nu traucēt pretiniekiem, vai arī, piemēram, iegūt īslaicīgu paātrinājumu vai neievainojamību. Žanrs ir ļoti labi pārstāvēts uz Switch ar Mario Kart 8 Deluxe, Crash Team Racing: Nitro-Fuelled un citām kvalitatīvām spēlēm. CGP izceļas citādi.
Vai esam jau tikušies?
Cāļveidīgo radījumu Čokobo, domājams, atpazīs katrs, kurš ir mēģinājis kādu lielāku Final Fantasy daļu. Tā kā dzeltenais varonis ir pazīstams ar savām izveicīgajām kājām, gokarts viņam nav vajadzīgs, tā vietā ir skrituļslidas. Tas gan neattiecas uz citiem tēliem, ko iepazīstam stāsta gaitā, piemēram, mehāniķi Sidu un liesmojošo Ifritu. Vienmēr ir patīkami kartinga spēlē redzēt sižeta režīmu.
CGP piedāvātais ir pabeidzams dažās stundās un sastāv no pilnībā ieskaņotām, minimāli animētām ainām, kur ekrāna apakšā ir teksta kaste. Humors ir aptuveni tāds, ko sagaidītu no animācijas filmām visai ģimenei, šad tad arī “laužot ceturto sienu”. Iespējams, būsiet nedaudz izklaidēti, bet jokaino dialogu uzdevums ir dot iemeslu varoņiem sacensties. Pabeidzot nodaļas, pelnām vienu no CGP valūtām (biļetes) un iegūstam iespēju ar to iegādāties jaunus braucējus, kā arī priekšmetus viņu pielāgošanai.
Braukšana ir pilnīgs žanra standarts – gāze, bremze, stūrēšana pa labi, pa kreisi un palēciens ar sānslīdi. Ļoti līdzīgi vecākām Mario Kart daļām, kur nebija lidošanas un zemūdens sekciju, bet ir, piemēram, drifta dzirksteles. Pastāv parastās spējas, ko iegūstam, savācot maģiskās olas, piemēram, paātrinājums, uguns lode vai – pati interesantākā – teleportācijas portāli. Ir arī superspējas, kas unikālas katram varonim un iedarbināmas, piepildot stabiņu ar lēcieniem, sānslīdēm un trikiem. Neparasti, ka arsenālā gandrīz vispār nav priekšmetu, ko atstāt aiz sevis, lai citi tajos iebrauktu.
CGP ir viena no tām kartinga spēlēm, kur, ja nepaveicas, varam tikt slānīti atkal un atkal. Piemēram, viens pretinieks iešauj ar zibeni, tad cits sasaldē, bet pēc tam nobraucam no apmales, jo visi triecieni nolika sliktā pozīcijā. Tā kā trases ir īsas un šauras, bet noskaņa kopumā – haotiska, no pirmās uz pēdējo, astoto, vietu nokrist var ļoti aši. Lai arī vadība brīžiem šķiet mazliet kā uz ledus, kopumā braukšana un savstarpējā izrēķināšanās ir izklaidējoša, ja ne sevišķi ilgi. Gribētos iespēju stūrēt ar virzienu taustiņiem, jo tie neko nedara, ne tikai kreiso analogo sviru.
Vismaz interesanta ideja
Kad stāsts iziets standarta grūtības pakāpēs, esam iepazinušies ar visādiem varoņiem, trasēm un superspējām, ir laiks ķerties klāt galvenajam režīmam – Chocobo GP. Jā, ar spēli vienāds nosaukums. Tas ir tiešsaistes Grand Prix ar turnīra struktūru. Ir četras kārtas, pirmajā konkurē 64 dalībnieki, kas sadalīti 8 grupās. 4 labākie no katras tālāk sacenšas savā starpā. Nu jau paliek 32 braucēji četrās grupās, tad – 16 divās, bet beigās par vietu uz turnīra pjedestāla cīnās 8 labākie.
Šī ir ļoti laba doma, jo ar katru kārtu pakāpeniski aug grūtības pakāpe, paliekot tikai stiprākajiem/veiksmīgākajiem konkurentiem. Lai gan nevaru apstiprināt, šķiet, darīšana ir ar dzīviem cilvēkiem, pārsvarā indivīdiem ar japāņu vārdiem (vismaz no rīta un vakaros, kad pārsvarā braucu). Turpretī, piemēram, mobilajā spēlē Mario Kart Tour daļa pretinieku ir mākslīgā intelekta masa, kas aizpilda tukšās vietas.
Runājot par mobilajām spēlēm, CGP diemžēl no tām aizņemas visādas nevēlamas idejas, kaut arī ir pilnas cenas produkts. Par laimi, nav jāgaida ne uz kādiem enerģijas stabiņiem, kas lēnām atjaunojas, var braukt, cik uziet. Toties ir visādas valūtas, kā vienības nopelnīt parasti nav viegli un ātri. Jau minētās biļetes bagātīgi dod stāstā, bet tiešsaistes mači gan ar tām apbalvo pa vienai divām. Grūtāk ir dabūt zelta monētas, kas ir tīri interneta braucienu valūta.
To var pelnīt, pildot ikdienas un iknedēļas mērķus, piemēram, 3 reizes piedalīties GP, izmantot drifta paātrinājumu, superspējas utt. Par monētām nopērkamie varoņi ir dārgi, piemēram, šosezon piedāvātais Final Fantasy zobena čalis maksā 3000, kam man izdevās sakrāt otrajā vakarā, jo šķīros no premium valūtas, kas paātrināja procesu.
CGP katram spēlētājam sākumā dod 1400 kristāla gabalus, bet vēlāk – 50 kā iknedēļas pieslēgšanās bonusu. Citādi valūtu var iegūt tikai par maksu no eShop. Par 800 vienībām iegādājos t. s. Prize Pass, kas ļāva iegūt bonusus ar katru sasniegto līmeni (citādi tos dod tikai par aptuveni katru trešo), ieskaitot slaveno tēlu Cloud, ko atslēdzam ar 60. līmeni. Pašlaik esot tikai 15. līmenī, ir skaidrs, ka tikšana tik tālu prasītu vājprātīgi daudz laika. Nē, paldies!
Kopsavilkums
Nē, CGP nav t. s. pay to win, taču nevaru iedomāties, kurš gribētu tik daudz spēlēt, lai beidzot atslēgtu pašus iekārojamākos tēlus un braucamos. Lieta tāda: šis galīgi nav slikts kartings ne mehāniski, ne saturiski. Patīkami, ka attēls ir ass un atjaunojas ar 60 kadriem sekundē. Forša ideja ir iespēja vienam biedram, kuram ir pilnā versija, rīkot vietējos daudzspēlētāju mačus, kam var pieslēgties dalībnieki, kuriem ir tikai demo.
Man gan personīgi riebjas dziesma, kas skan galvenajā izvēlnē, – to klausīties ir tikpat “baudāmi”, cik Baby Shark. Citādi nav daudz, kur piesieties. CGP ir kvalitatīvs produkts. Tomēr pasaulē, kurā eksistē jau minētā Mario Kart 8 Deluxe, kam vēl nesen iznāca trašu papildinājums, Square Enix izdotais darbs nav konkurētspējīgs. To ieteikt varu tikai viskvēlākajam kartinga žanra cienītājam, kuram ir apnicis viss pārējais un kurš fano par Final Fantasy.
Gala vērtējums
Chocobo GP ir laba kartinga spēle ar interesantu turnīra režīmu, bet tai ir nevajadzīgas mobilo telefonu produktu iezīmes. To rekomendēt var tikai tiem Switch lietotājiem, kuriem jau ir apnikusi jaunākā Mario Kart un Crash Team Racing daļa.
👍 Sudrabs
Ir OK! Pagaidi atlaidi vai pērc lietotu.
Izdošanas datums: 10.03.2022.
Izstrādātājs: Arika
Izdevējs: Square Enix
Žanrs: Kart Racing
Spēlētāju skaits: 1–8
Platforma: Switch
Par apskata kodu paldies: Bergsala
Raksta jautājums ⁉️
Ar kuriem varoņiem jūs visvairāk vēlētos piedalīties asa sižeta pilnā gokartu Grand Prix?
Aicinu zemāk, komentāru sadaļā, atbildēt uz raksta jautājumu vai padalīties ar savām pārdomām par apskatā redzēto!
Patika saturs? 🤔
Pievienojies GMR komūnai un Discord kanālam
Aicinu Tevi pievienoties Latvijas aktīvākajai un draudzīgākajai geimeru kopienai, kurā apspriežam visu saistīto ar videospēlēm un ne tikai!
Iegādājies spēli ar 2€ atlaidi pie mūsu draugiem no videogames.lv
Veic pasūtījumu, piezīmēs ieraksti kodu GMRLV un gaidi, kad ar Tevi sazināsies!